Grzegorz Kania baluje po śląsku

  Grzegorz Kania baluje po śląsku

  Adam Wójcik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Grzegorz Kania wydał swoją drugą płytę - "Ślonski bal" - i o tym właśnie rozmawia z nim Adam Wójcik
  Kiedy rozmawialiśmy ostatnio - ponad rok temu - zapowiadałeś, że płyta, nad którą pracujesz, będzie w całości po śląsku. Czy tak jest rzeczywiście?

  Jest tak. Każdy z szesnastu utworów jest nagrany gwarą.

  Dlaczego śpiewasz ino po naszymu?

  Kiedy nagrałem pierwszą płytę byłem na wywiadzie w radiu i zadzwoniła tam pewna osoba, która prosiła, żeby śpiewać gwarą, żeby nie uciekać od języka śląskiego... między innymi może dlatego.

  Teksty na ten krążek napisali Edward Sikora i Zbigniew Stryj, a czy ty miałeś w tym jakiś swój udział... Mówiłeś o czym mają być piosenki? O czym generalnie śpiewasz?


  Delikatnie sugerowałem, że chciałbym na przykład piosenkę dla rodziców. Jest jedna piosenka dla mamy, dla mojej rodzinki, ta druga jest praktycznie wzięta z mojego życiorysu. Śpiewam o wszystkim, o życiu.

  Czy udało się zrealizować także zamierzenia co do muzycznej strony płyty? Czy jest bardziej wesoła, taneczna i z nowoczesnym brzmieniem?

  Zdecydowanie tak. Płyta brzmi bardzo dobrze, przynajmniej mnie osobiście się bardzo podoba. Jest wiele utworów tanecznych, wesołych. Jest jeszcze jedna zasadnicza sprawa, na pierwszej płycie nie grałem nic na trąbce, a na tej jest kilka kawałków, w których na trąbce zagrałem.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama