Bezrobotni z Żarek będą kosić trawę

  Bezrobotni z Żarek będą kosić trawę

  EK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szesnaście osób pozostających od ponad roku bez pracy, już bez prawa do zasiłku, które korzystają ze wsparcia Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach będzie miało zajęcie w ramach prac społecznie użytecznych.
  Bezrobotni ruszą do pracy na początku kwietnia. Będą pomagać w porządkowaniu skwerów, parków, targu miejskiego. Zajmą się też otoczeniem szkół. Czekają na nich takie zajęcia jak koszenie trawy, malowanie sal lekcyjnych czy renowacja ogrodzeń. Mają do końca roku przepracować 4 tysiące godzin. Wszyscy dostaną za tę pracę niewielkie wynagrodzenie - po 6 złotych za godzinę.

  - Zatrudnieni w ramach prac społecznie użytecznych zachowują status osoby bezrobotnej. Są też objęci ubezpieczeniem zdrowotnym i wypadkowym. Każdy bezrobotny będzie miał obowiązek przepracowania dwóch godzin dziennie, lub dziesięciu tygodniowo - wyjaśnia Teresa Kowacka, kierownik MGOPS w Żarkach, która nadzoruje prace społecznie użyteczne w gminie.

  Gmina Żarki już po raz piąty organizuje taką akcję.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama