Złodzieje już grasują na działkach. Będą patrole

  Złodzieje już grasują na działkach. Będą patrole

  Sławomir Cichy, GD, MANO

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podczas weekendu w rejonie ogródków działkowych w Sosnowcu i Będzinie pojawią się dodatkowe patrole policji.
  Pierwsze cieplejsze dni tej wiosny zaowocowały już bowiem kradzieżami. Ma terenie działek przy ul. Tabelnej złodziej z otwartej altany ukradł pozostawioną tam saszetkę.

  - Z otwartych domków giną dokumenty, klucze i pieniądze. A więc wartościowe drobiazgi, z których łatwo zrobić użytek. Patrole policji zostaną więc szczególnie uczulone na wnikliwe kontrolowanie ogrodów działkowych znajdujących się w ich rejonach. Zakładamy bowiem, że prawdziwie wiosenny koniec tygodnia zmobilizuje nie tylko działkowców do odwiedzenia swoich ogrodów - mówi Hanna Michta rzeczniczka sosnowieckiej policji.

  Pół biedy jeśli złodziej zabierze tylko pieniądze. - W poprzednim sezonie mieliśmy bardzo przykre zdarzenie. Złodziej z altany skradł klucze do mieszkania, z dokumentów spisał adres i zanim działkowicz wrócił do domu, zdążył okraść mu mieszkanie. O podobnych przypadkach słyszeliśmy, że zdarzały się nie tylko w naszym ogrodzie, ale również na działkach w innych częściach miasta - wspomina Jan Pazdan, prezes ogrodu w Starej Hucie, dzielnicy Jaworzna.

  Dlatego tam działkowcy już w ubiegłym roku zwrócili się z prośbą do policjantów o zorganizowanie wspólnych patroli. Chodziło o to, by wypłoszyć stamtąd złodziei i bezdomnych. Wzmożone patrole na działkach będą także w sobotę i niedzielę w powiecie będzińskim.

  - O dziwo, jeszcze nie mieliśmy zgłoszeń o kradzieżach na działkach tej wiosny, ale niestety, to tylko pewnie kwestia czasu. Dlatego już teraz przygotowujemy wzmożone kontrole na tych terenach, przede wszystkim w Będzinie na osiedlu Górki Małobądzkie - mówi Tomasz Czerniak z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

  Wczesną wiosną złodzieje okradają działki ze wszystkiego, co tylko da się spieniężyć. Wynoszą metalowe ławki, części ogrodzenia a nawet furtki i drzwi do altan. - Zostawianie altan bez zabezpieczeń tylko ośmiela złodziei, którzy nawet w wydawałoby się pustym domku potrafią znaleźć coś dla siebie - przyznaje Hanna Michta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama