Ważne
  Pijany sosnowiczanin rozrabiał na pokładzie samolotu

  Pijany sosnowiczanin rozrabiał na pokładzie samolotu

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Znajdujący się po wpływem alkoholu mieszkaniec Sosnowca zakłócał porządek i bezpieczeństwo na pokładzie samolotu. Konieczna była interwencja funkcjonariuszy Straży Granicznej.
  Na pokładzie samolotu lecącego z Dublina do Pyrzowic jeden z pasażerów - 20-letni mieszkaniec Sosnowca, znajdując się pod wyraźnym wpływem alkoholu, awanturował się, zakłócał porządek i nie chciał podporządkować się poleceniom załogi, stwarzając tym samym zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu.

  O incydencie kapitan samolotu powiadomił drogą radiową służby naziemne pyrzowickiego lotniska, które zwróciły się do Straży Granicznej z prośbą o interwencję. Zaraz po wylądowaniu, na pokład samolotu weszli funkcjonariusze ze specjalnego zespołu interwencyjnego Straży Granicznej, którzy wyprowadzili nietrzeźwego podróżnego z samolotu.

  W trakcie interwencji zmuszeni byli jednak założyć mężczyźnie kajdanki, gdyż ten nie chciał podporządkować się ich poleceniom i stawiał czynny opór. Uspokoił się dopiero po doprowadzeniu go do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Przeprowadzone badanie wykazało 1,49 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Z lotniska zabrali go powiadomieni o zdarzeniu rodzice.

  Dzisiaj młody mężczyzna stawił się na wezwanie do Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach i po złożeniu w tej sprawie wyjaśnień został ukarany 200 złotowym mandatem karnym za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze tj. nie podporządkowywanie się poleceniom załogi związanym z porządkiem na pokładzie samolotu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama