Przepustka do modlitwy

  Przepustka do modlitwy

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Około trzystu więźniów i aresztantów wraz z kapelanami więziennymi, strażnikami oraz wolontariuszami wzięło udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Bractwa Więziennego.
  - Chodzę regularnie na msze do kaplicy, więc to pewnie zdecydowało, że mnie wybrano na pielgrzymkę - mówi Łukasz, osadzony w Wojkowicach.

  - Ja zostałem zakwalifikowany z podobnych względów - dodaje jego kolega Bogdan.

  Większość więźniów, którzy przyjechali w piątek na Jasną Górę to mężczyźni. Więźniowie nie kryją, że wyjazd do Częstochowy był także okazją do wyjścia za więzienne mury.


  Razem trzymali się więźniowie z Goleniowa i Nowogardu. Pięciu silnych mężczyzn. Trzej z tatuażami. Wszyscy z kilkunastoletnimi wyrokami.

  Marek Woźniak (nie ukrywa nazwiska) ma jeszcze do odsiedzenia w Nowogardzie osiem lat z osiemnastoletniego wyroku.

  - Byłem skazany m.in. za oszustwa, podawałem się za dziennikarza - mówi. - Dostałem szansę od Arki, to znaczy naszego Bractwa Modlitwy i Trzeźwości Arka. I tej szansy nie zmarnuję - dodaje z przekonaniem.

  Jego koledzy, dwaj Arturowie z zakładu karnego w Goleniowie oraz Franek i Irek z Nowogardu też wierzą, że po wyjściu z więzienia nie wrócą nigdy za kraty.

  Najbliższy wolności jest Artur pierwszy. - Został mi już tylko rok - mówi mężczyzna o bicepsach zapaśnika.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama