Robot WALL-E sprząta w Bielsku-Białej

  Robot WALL-E sprząta w Bielsku-Białej

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Poleca Marcin Świder, kierownik bielskiego Kinopleksu W naszym kinie premierze głośnego filmu o samotnym robocie "WALL-E", który został sam na Ziemi po tym, jak ludzie opuścili ją w obawie przed nasilającym się skażeniem środowiska, towarzyszy niezwykła wystawa.
  Oglądać ją można w holu Kinopleksu przy ul. Mostowej 5 do najbliższego piątku. WALL-E, czyli Wysypiskowy Automat Likwidująco-Lewarujący E klasa, wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego oraz Fundacją Arka uświadamia nam, jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego.

  Wystawa Edukacyjna "Kochasz dzieci, nie pal śmieci" składa się z 12 fotomontaży, które dotyczą różnych aspektów zagospodarowania odpadów, ze szczególnym naciskiem na problem spalania śmieci w domach, podczas którego powstają tlenki węgla i azotu, dwutlenek siarki, chlorowodór, cyjanowodór, metale ciężkie, a także rakotwórcze dioksyny i furany.
  Spalane śmieci zatruwają nasze najbliższe otoczenie, wody gruntowe i ziemię. Dlatego spożywamy zatrute produkty. Spalając plastikowe butelki i folie wytwarzamy chlorowodór, który z parą wodną tworzy kwas solny, a efektem tego są kwaśne deszcze. Trujemy dzieci skazując je na choroby górnych dróg oddechowych, astmę i alergie.

  Premiera filmu, który mówi o dramatycznych skutkach braku dbałości o środowisko, to dobry moment na tego typu akcje edukacyjne. Jednocześnie wystawa przypomina, że w mieście trwa Akcja Segregacja i to, co każdy mieszkaniec powinien o niej wiedzieć.

  Notowała: Wanda Then

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama