Drogowcom brakuje pieniędzy na załatanie skrzyżowania

  Drogowcom brakuje pieniędzy na załatanie skrzyżowania

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do maja drogowcy z Częstochowy będą mogli tylko usunąć pokruszony asfalt i sfrezować nawierzchnię na jednym z największych i najruchliwszych skrzyżowań w mieście, alei Armii Krajowej i Jana Pawła II, przy Energetyku, które dosłownie rozleciało się po zimie. Na więcej nie mają pieniędzy.
  Remont skrzyżowania to wydatek 400 tys. zł, a Miejski Zarząd Dróg ma na tę inwestycję tylko 230 tys. zł.
  Dopiero 19 kwietnia radni będą mogli dołożyć z budżetu brakującą kwotę. Muszą znaleźć pieniądze nie tylko na naprawę tego skrzyżowania, ale także na połatanie innych ulic (m. in. ul. Nowowiejskiego w centrum miasta). W sumie, według wyliczeń Miejskiego Zarządu Dróg, potrzeba na te naprawy, 7 milionów złotych.

  Zanim jednak uprawomocnią się zmiany w uchwale budżetowej miną kolejne tygodnie.
  Na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej i Jana Pawła II nie byłoby takiej katastrofy, gdyby remont zrobiono w ubiegłym roku, tak jak to było planowane. Nawet rozstrzygnięto przetarg na roboty, ale przedłużał się remont innego skrzyżowania i Miejski Zarząd Dróg nie zdecydował się na rozpoczęcie kolejnych prac, żeby nie zakorkować miasta.

  Teraz jest ono przyblokowane, bo kierowcy, żeby nie uszkodzić zawieszeń swoich aut, muszą przy Energetyku poruszać się z prędkością nie większą niż 30 kilometrów na godzinę, wlokąc się w korkach do dzielnic Tysiąclecie i Północ.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo