Jastrzębie Zdrój: Gest wdzięczności za opiekę medyków

  Jastrzębie Zdrój: Gest wdzięczności za opiekę medyków

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  620 tysięcy złotych przekazała Jastrzębska Spółka Węglowa pięciu szpitalom w regionie oraz Fundacji Rodzin Górniczych.
  200 tysięcy złotych trafi do miejscowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2. Na konto Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich trafiło natomiast 100 tysięcy złotych.

  - Taka kwota zasiliła również kasę Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Po 50 tysięcy złotych otrzymały Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Fundację Rodzin Górniczych wsparliśmy dając 120 tysięcy złotych - mówi Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka spółki.

  Władze JSW zdecydowały się na taki gest, choć ubiegły rok skończył się dla spółki stratami - ponad 300 mln zł. Jednak już w pierwszych dwóch miesiącach tego roku firmie udało się zarobić ponad 80 milionów.
  Przekazując darowiznę szefowie firmy podkreślali, że górnicy poszkodowani i ranni w różnych wypadkach zawsze mogą liczyć na fachową i troskliwą pomoc w tych lecznicach.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo