Katowice: Tajemniczy klient zbadał służby marszałka

  Katowice: Tajemniczy klient zbadał służby marszałka

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Punkt Informacyjny Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach zajął drugie miejsce w rankingu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
  W ostatnim kwartale ubiegłego roku Pentor Research i Laboratorium Badań Społecznych, na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, przeprowadziły badanie diagnozujące sposób funkcjonowania Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE). Pod lupą znalazły się 42 miejsca informacji o Europejskim Funduszu Społecznym istniejące przy instytucjach pośredniczących szczebla regionalnego i centralnego.


  Punkt Informacyjny EFS działający przy Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach uplasował się na drugiej pozycji w tym rankingu, tylko nieznacznie za województwem pomorskim.

  Badanie zostało przeprowadzone metodą tzw. tajemniczego klienta. Do każdego z punktów zgłosiły się (osobiście, telefonicznie oraz drogą e-mailową) osoby w celu uzyskania informacji. Wśród nich znalazła się kobieta chcąca wrócić na rynek pracy po przerwie związanej z urlopem macierzyńskim, student poszukujący informacji do swojej pracy naukowej o funduszach europejskich, pracownik zainteresowany szkoleniami podnoszącymi kwalifikacje, przedsiębiorca zamierzający aplikować w ramach PO KL oraz bezrobotny chcący otrzymać wsparcie z EFS. Znalazł się wśród nich także tzw. trudny klient - roszczeniowy, niezdecydowany oraz o różnym poziomie wiedzy na temat Kapitału Ludzkiego.
  Badanie było kompleksowe - oprócz obsługi klienta badano umiejscowienie punktu, oznakowanie, dostępność dla osób niepełnosprawnych, stopień prywatności i intymności możliwy do osiągnięcia podczas rozmowy.

  Wydział EFS stawia na dotarcie do tych klientów, którzy jeszcze nie uświadamiają sobie korzyści płynących z aplikowania o środki unijne. W tym celu obecne akcje informacyjno-promocyjne są kierowane do potencjalnych klientów poza urzędem, w ich otoczeniu i środowisku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama