Ważne
  Podopieczni Golców dostaną instrumenty

  Podopieczni Golców dostaną instrumenty

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na zakup nowych instrumentów ludowych Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Fundacji Braci Golec dotację - 50 tysięcy złotych.
  - Kupimy między innymi skrzypce, heligonki, kontrabasy, gajdy i dudy - wymienia Paweł Golec.
  Z nowych instrumentów będą korzystać młodzi muzycy, uczący się grać już od siedmiu lat w Ognisku Twórczości Artystycznej, które działa w Gimnazjum w Milówce i nowo powstałej jego filii przy Gimnazjum w Łodygowicach.

  W ognisku w Milówce zdolności rozwija blisko 100 osób. Do filii w Łodygowicach chętnych było 80 osób, ale na razie przyjęto tylko 40, ale od września kolejna filia ogniska ma powstać także w Koszarawie. Na zajęcia chodzą głównie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, choć zdarzają się też licealiści, a nawet studenci. Prowadzą je wykwalifikowani muzycy, wśród nich ceniony heligonista ze Skalitego na Słowacji Roman Capek czy Marcin Pokusa, jeden z najlepszych skrzypków na Żywiecczyźnie.

  - Dzięki fundacji dzieci mają możliwość rozwijania swoich talentów - podkreśla Łukasz Golec.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama