Przesłuchania w sprawie przemocy w katowickich gimnazjach

  Przesłuchania w sprawie przemocy w katowickich gimnazjach

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przyznali, że małolaty wchodzą im na głowę, zgłosili sprawę policji i teraz boją się, że w naborze do pierwszej klasy gimnazjum zabraknie im chętnych. Żart?
  Niestety nie! Po nagłośnionej przez policję i media sprawie 17 gimnazjalistów ze szkół na os. Tysiąclecia i Paderewskiego, którym mundurowi postawili około 160 zarzutów nękania nauczycieli, w Katowicach temat szkolnej przemocy przestał istnieć! A nauczyciele mają pretensje do mediów, że... sprawa stała się tak głośna. Teraz już żadna szkoła nie zechce przyznać się, że małolaty tak rozrabiają na lekcjach, że czasem niezbędna byłaby pomoc policji.


  We wtorek w Sądzie Rejonowym w Katowicach odbyło się kolejne wysłuchanie w sprawie dziewięciu nastolatków z Gimnazjum nr 8 na os. Tysiąclecia, oskarżanych o demoralizację. Sąd przesłuchiwał w charakterze świadków dwunastu nauczycieli z G nr 8.

  - Szkoła ma bardzo dobrą renomę, wysoką średnią, olimpijczyków. Teraz naboru nie będzie - narzekała jedna z nauczycielek przed salą rozpraw. Dlaczego w gimnazjum miałoby nie być naboru? - Było widać po dniach otwartych, jak mało osób przyszło. Nie będzie naboru, więc pewnie będą zwalniać - dodaje kobieta. Renoma szkoły miała ucierpieć po publikacjach w prasie i telewizji.

  A chodzi o bezprecedensową w regionie sprawę nękania nauczycieli przez uczniów. Dotychczas podobne przypadki miały miejsce, ale nigdy na taką skalę, albo dotąd nie zostały ujawnione. O siedemnastu 15-latkach z os. Paderewskiego i Tysiąclecia głośno zrobiło się na przełomie stycznia i lutego tego roku, wówczas policja postawiła im 160 zarzutów i przekazała sprawę do Sądu Rodzinnego. Oskarżani są m.in. o utrudnianie prowadzenia lekcji, agresywne zachowanie i obrzucanie belfrów wyzwiskami. W G nr 8 uczniowie zaczęli przynosić do szkoły petardy i odpalali je na przerwach. Policję o sytuacji w szkołach powiadomili dyrektorzy obu placówek.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama