Ważne
  Przedmioty, których dotykały ręce Jana Pawła II - wystawa w...

  Przedmioty, których dotykały ręce Jana Pawła II - wystawa w Bieruniu

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Okazjonalne medale, monety, znaczki kolekcjonerskie, obrazy, książki, różańce a także wiele innych przedmiotów, których dotykały ręce Jana Pawła II oraz innych dostojników Kościoła złożyły się na wystawę otwartą w związku z piątą rocznicą śmierci papieża-Polaka.
  Ekspozycja została otwarta na parterze Urzędu Miasta w Bieruniu, rodzinnej miejscowości właściciela tej niezwykłej kolekcji.

  Jest nim Janusz Niesyto, ambasador tytularny, wykładowca stosunków międzynarodowych, dyplomacji, protokołu dyplomatycznego, etykiety urzędniczej i biznesu na wielu uczelniach wyższych i studiach podyplomowych. Od stycznia 2008 roku jest też zastępcą dyrektora Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Przez lata swojej pracy w MSZ współuczestniczył w przygotowaniach pielgrzymek Jana Pawła II do ojczyzny oraz wizyt polskich polityków w Stolicy Apostolskiej.

  Eksponaty, które można oglądać do 15 kwietnia, codziennie od godz. 10 do 15, Janusz Niesyto dostał na pamiątkę spotkań z papieżem lub z wysokimi przedstawicielami Kościoła. Są to prawdziwe arcydzieła sztuki medalierskiej i graficznej wykonane w metalu i na papierze.

  Podczas otwarcia wystawy Józef Berger, były bieruński poseł na Sejm RP, nazwał je "unikatowymi świadectwami pontyfikatu Jana Pawła II."

  Szczęściem dla Bierunia jest nie tylko mieć u siebie taką wystawę, ale i... wejść w posiadanie tych wszystkich pamiątek. Wszystkie eksponaty na niej zgromadzone bowiem już na zawsze pozostaną w mieście. Janusz Niesyto zdecydował się podarować je Stowarzyszeniu Miłośników 600-letniego Bierunia, które tę wystawę przygotowało.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rocznica

   zz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 19

   Czy to jest zgodne z Pismem Sw.?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama