Katowice: Unia czeka na biegaczy i rajdowców

  Katowice: Unia czeka na biegaczy i rajdowców

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już 260 osób zgłosiło już swój udział w II edycji biegu europejskiego i rajdu nordic walking Unia na 5 - bieg do prezydencji, który rozegrany zostanie 9 maja w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.bieguniana5.pl.
  Tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod hasłem Bieg do prezydencji i promować będzie polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 roku. Katowice są jednym z miast, w których odbędą się spotkania w ramach prezydencji.

  Trasa biegu liczy 5 kilometrów, a każdy z odcinków trasy oznaczono nazwą jednego z krajów członkowskich, który sprawował przewodnictwo w Unii Europejskiej przed Polską.


  Każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkowy medal, dla najlepszych ufundowane zostaną nagrody. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, w tym promocji zdrowego stylu życia, które dostępne będą w ramach sportowego miasteczka w Dolinie.

  I edycja biegu Unia na 5 zorganizowana została dla uczczenia V rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w maju 2009 roku. Wzięło w niej udział 251 zawodników. Zwycięzcami zostali: Katarzyna Smolik, reprezentująca Entre.pl oraz zabrzański maratończyk Borys Budka. Ubiegłorocznej imprezie towarzyszył piknik europejski ZPORRe śląskie miasteczko.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama