Kolejarze dostaną 150 zł podwyżki. Koniec protestów w PKP

  Kolejarze dostaną 150 zł podwyżki. Koniec protestów w PKP

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zakończyły się negocjacje przedstawicieli kolejarskich związków zawodowych z zarządem spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W nocy podpisano porozumienie płacowe.
  Podróżni mogą odetchnąć. Związkowcy porozumieli się z zarządem PKP PLK. To oznacza, że tej wiosny nie będzie żadnych nowych prób blokowania torów w województwie śląskim.

  Jak poinformował Henryk Grymel, szef kolejarskiej Solidarności, pracownicy PKP PLK otrzymają średnio 150 złotych brutto podwyżki pensji zasadniczej od 1 kwietnia. To oznacza, że w sumie pensje razem z pochodnymi wzrosną średnio o ok. 250 brutto. Wojciech Gumułka rzecznik prasowy Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność dodaje, że to sukces negocjacji.

  - Na początku żądaliśmy wzrostu pensji zasadniczych o 200 złotych od stycznia, ale i to porozumienie uważamy za sukces. W obecnej sytuacji nie mogliśmy wywalczyć większych podwyżek. Jestem przekonany, że pracownicy będą zadowoleni - powiedział Henryk Grymel.

  Porozumienie o podwyżkach kończy spór zbiorowy pomiędzy związkowcami a zarządem spółki. Kolejarze odwołali wszystkie planowane blokady torów na dworcach kolejowych w tym m.in. planowaną na dziś blokadę dworca w Gliwicach.

  Zanim doszło do porozumienia związkowcy przeprowadzili w ostatnich tygodniach 6 dwugodzinnych blokad torów w Białymstoku, w Wrocławiu, w Koluszkach, w Gdańsku, Lublinie i we Włoszczowie. Spółka PKP PLK zatrudnia w całej Polsce ok. 40 tysięcy pracowników.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama