Małysz dzieli samorządowców Wisły

  Małysz dzieli samorządowców Wisły

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy i internauci są za przyznaniem Adamowi Małyszowi tytułu Honorowego Obywatela Wisły. W sondzie na stronie www.dziennikzachodni.pl aż 53 procent internautów opowiedziało się za takim wyróżnieniem skoczka.
  Tymczasem w Wiśle rozgorzał spór między przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Bujokiem a Pawłem Brągielem, szefem Stowarzyszenia Mieszkańców Wisły Imko Wisełka i jednocześnie radym powiatowym w sprawie nagrody dla Orła z Wisły.

  Kilka dni temu informowaliśmy, że Brągiel złożył w imieniu Imko Wisełki wniosek o przyznanie Małyszowi tytułu honorowego obywatela. Radni uznali, że skoczek ma już najważniejsze w mieście wyróżnienia, a tytuł może dostać tylko osoba spoza Wisły i nie poparli wniosku.

  Bujok stwierdził, że Brągiel wysuwając taką propozycję postawił radnych w niezręcznej sytuacji i zasugerował, że uprawia kampanię wyborczą. Zamieścił też na stronach internetowych Urzędu Miejskiego sprawozdanie z sesji, w którym wytknął Brągielowi, że jako radny powiatowy sporadycznie uczestniczy w sesjach Rady Miasta Wisły, pozbawiając się tym samym podstawowych informacji o mieście i jego działaniach oraz możliwości wnoszenia uwag i poruszania w dyskusjach problemów nurtujących mieszkańców.

  Teraz Brągiel także wydał oświadczenie, w którym pisze, że nie ma obowiązku uczestniczyć w sesjach rady. - Bywam na nich, gdy sprawy powiatowe są na tyle istotne dla mieszkańców, że należy o nich poinformować radnych na sesji - napisał Brągiel. Podkreślił, że przez cztery lata Bujok ani razu nie był na sesji rady powiatu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama