Super są lofty, Media Centrum też na pudle

  Super są lofty, Media Centrum też na pudle

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Siedziba naszej redakcji
  1/3
  przejdź do galerii

  Siedziba naszej redakcji ©Fot. Arkadiusz Gola

  W sumie nominowanych do nagrody było dziewięć obiektów. Na drugim miejscu uplasowała się renowacja biurowca firmy Zarmen w Chorzowie. Na trzecim ex aequo: siedziba "Polski Dziennika Zachodniego" - Media Centrum w Milowicach, gmach Sądu Okręgowego w Katowicach oraz budynek Giełdy Kwiatowej przy Porcelanowej również w Katowicach. Poza podium znalazły się: budynek przy ul. Puchały na os. Bażantowo w Katowicach, renowacja modernistycznego drapacza chmur oraz szybu Prezydent w Chorzowie i zrewitalizowana Radiostacja Gliwicka.

  - Główna nagroda Superjednostka jest tylko jedna, ale trzeba pamiętać, że już sama nominacja jest wyróżnieniem. Jurorzy podkreślali, że mieli twardy orzech do zgryzienia, bo wszystkie realizacje były równie dobre - wyjaśnia Dominik Tokarski z katowickiego Stowarzyszenia Moje Miasto.


  Na pomysł, aby nagrodzić tych, którzy mają pomysł, jak wzbogacić przestrzeń publiczną i konsekwentnie go realizują, społecznicy z SMM wpadli dopiero w tym roku. Do tej pory piętnowali tych, którzy przestrzeń wokół nas szpecą, od czterech lat organizując plebiscyt Betonowa kostka i wręczając antynagrodę za kiepskie inwestycje, rozwiązania urbanistyczne.

  Superjednostka, to symbol jakości - połączenie słów super i jednostka oraz oczywiste nawiązanie do nazwy budynku, który jest symbolem Katowic. O tym, kto zwycięży zdecydowało jury: Marek Zieliński, dyrektor Ars Cameralis, reżyserka Jolanta Ptaszyńska, artystka Matylda Sałajewska, Ewa Gołębiowska, dyrektorka Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości oraz Ronnie Deelen. Nagroda zostanie wręczona w przyszłym tygodniu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama