Krystyna Bochenek z Katowic zginęła w katastrofie

  Krystyna Bochenek z Katowic zginęła w katastrofie

  Agata Pustułka, WN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Krystyna Bochenek nie żyje. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że w naszej gazecie, z którą od lat była związana zawodowo i przyjaźniami będziemy musieli napisać te słowa.
  Śmierć naszej Drogiej Przyjaciółki, tak bardzo kochanej przez rzesze Czytelników, dobrej, pomocnej, mądrej jest straszną niesprawiedliwością, której dziś nie potrafimy zrozumieć. Nie wiemy, czy kiedyś ją zrozumiemy.

  Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu VII kadencji, wybitna dziennikarka i polityk, która w czasie ostatnich wyborów uzyskała rekordowe poparcie ponad 255 tysięcy głosów. Była kobietą - instytucją, osobą, do której zwracali się wszyscy w chwilach trudnych, a ona nigdy, gdy tylko mogła, nie odmawiała pomocy. Swoją inteligencją, życzliwością, serdecznością, umiejętnością słuchania zjednywała sobie wszystkich.

  Była kimś więcej niż dziennikarką, politykiem, wizjonerką.
  Zginęła w czasie pełnienia swych służbowych obowiązków, które jak wszystko w swoim życiu traktowała z niezwykłym oddaniem, sumiennością, powagą.

  Krystyna Bochenek urodziła się 30 czerwca 1953 roku w Katowicach. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Śląskim. Potem związała się Polskim Radiem Katowice, które było jej największą zawodową miłością.

  Reportaże Krystyny, a zwłaszcza jej "Poradnik Medyczny", były najbardziej słuchanymi audycjami. Na swojej rzetelności i perfekcyjnym przygotowaniu zbudowała Krystyna wizerunek osoby wiarygodnej, godnej największego zaufania. Każdy jej pomysł okazywał się strzałem w dziesiątkę. Byliśmy zdumieni jej niewiarygodną intuicją.

  Ogólnopolskie Dyktando, ogólnopolskie, imieniny Krystyn, wielkie prozdrowotne społeczne akcje, jak Różowa Wstążka - dzięki jej inicjatywie i udziałowi były zawsze udane.
  W 2004 roku Krystyna Bochenek weszła w świat polityki. Została senatorem V, VI i tej ostatniej dla niej VII kadencji. Nową misję traktowała jak nowe dla siebie, ważne wyzwanie, uczestnicząc w najważniejszych dla regionu wydarzeniach.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ból...

   m. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 44

   Nie mogę się z tym pogodzić. Cieszę się, że poznałam Panią Krystynę i dziękuję ze wszystko, co zrobiła.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pani Krystyna Bochenek

   K (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 40

   Odczuwa się smutek i żal po stracie wartościowej osoby, która jeszcze tak wiele dobrego i nadziei mogła wnieść do życia innych ludzi.
   Rodzinie i bliskim Pani Krystyny - wyrazy szczerego...rozwiń całość

   Odczuwa się smutek i żal po stracie wartościowej osoby, która jeszcze tak wiele dobrego i nadziei mogła wnieść do życia innych ludzi.
   Rodzinie i bliskim Pani Krystyny - wyrazy szczerego współczucia.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   [*}

   qq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 39

   ,

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   a. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 54 / 62

   Wieczny odoczynek racz JEJ dac Panie...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   [*][*][*]

   miszkaniec Katowic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 65

   Odeszła wielka Katowiczanka, wielka Polka, energiczna, inteligentna i niezwykle rzetelnie wykonująca swoją pracę osoba. Pozostał żal i smutek....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krystyna Bochenek

   Malgosia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 42

   Tak starsznie smutno, ze nie sposob wyrazic slowami. Wspaniala kobieta, ktorej nie zapomne, a ktorej bedzie mi brak. Rodzinie Pani Krystyny zycze sily i wytrwalosci.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama