Spotkania Medyczne Krystyny Bochenek będą kontynuowane WIDEO

  Spotkania Medyczne Krystyny Bochenek będą kontynuowane WIDEO

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dziś w BWA w Katowicach odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji Spotkania Medyczne Krystyny Bochenek, którą od kilku lat Polska Dziennik Zachodni prowadził razem z tragicznie zmarłą w katastrofie dziennikarką i senatorką.
  W ramach tej akcji czytelnicy Polski Dziennika Zachodniego spotykają się co tydzień z najsławniejszymi lekarzami na Śląsku, a w sobotnim wydaniu dziennik zamieszcza relacje z tych spotkań.

  Tym razem było to jednak spotkanie niezwykłe, poświęcone pamięci Krystyny Bochenek. Zjawili się na nim najwybitniejsi przedstawiciele śląskiego świata medycznego, którzy nie wykluczają kontynuowania dzieła tragicznie zmarłej gospodyni spotkań.

  Krystyna Bochenek od 1976 roku pracowała jako dziennikarka w Polskim Radiu Katowice. Zajmowała się głównie tematyką zdrowotną, organizowała akcje społeczne zachęcające do oddawani krwi, rzucania palenia czy badań piersi.
  To ona stworzyła i przez 20 lat prowadziła ogólnopolski konkurs ortograficzny Dyktando. Od trzech kadencji zasiadała w Senacie (była wicemarszałkiem), do którego dostała się po wyborach uzupełniających w 2004 roku z listy Unii Wolności. Z jej inicjatywy Senat uchwałą ustanowił 2006 rok Rokiem Języka Polskiego.

  Krystyna Bochenek od kilku lat pisała felietony do naszej gazety. - Była dla nas członkiem zespołu redakcyjnego - mówi Elżbieta Kazibut-Twórz. - Krystyna Bochenek to był człowiek instytucja. Zastanawialiśmy się, jak ona znajduje czas na to wszystko, co robi. Miała mnóstwo pomysłów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spotkania medyczne

   Zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 72 / 57

   Bardzo będzie nam brakować tak wspaniałej osoby. To dobrze, że Dziennik Zachodni chce kontynuować
   jej dzieło. Przekazuję rodzinie wyrazy szczerego współczucia.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama