Ważne
  Mieszkania za punkty

  Mieszkania za punkty

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańców czeka rewolucja w systemie przyznawania mieszkań komunalnych. Wkrótce o miejscu w kolejce oczekujących będzie decydowała liczba przyznanych punktów.
  Każdy lokator, który stara się o przydział miejskiego lokum, będzie oceniany przez urzędników. Suma punktów będzie decydowała o tym, czy zajmie miejsce na początku listy, czy znajdzie się na szarym końcu kolejki. Urzędnicy przyznają każdej osobie punkty dodatnie i ujemne.

  Najwięcej, bo aż 15 punktów "na plus" otrzymają wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy skończyli 18 lat i właśnie rozpoczynają życie na własny rachunek.
  Na 10 dodatkowych punktów mogą liczyć też osoby, które od co najmniej 7 lat mieszkają w Rybniku albo w dotychczasowym mieszkaniu mają metraż do 3 metrów kwadratowych na osobę. Punkty otrzyma się też za wielodzietność lub w sytuacji, gdy obecne lokum jest w kiepskim stanie technicznym.

  Można też otrzymać punkty ujemne. Dziesięć odejmuje się lokatorowi, który dwa razy odmówi podpisania umowy najmu mieszkania wskazanego mu przez urzędników. Taka sama kara spotka osoby, które zakłócają ciszę nocną lub dewastują swoje "M".

  Urzędnicy liczą na to, że nowy system szybko się sprawdzi i sprawi, że w pierwszej kolejności mieszkania otrzymywać będą osoby, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji.

  - W tej chwili do rozpatrzenie jest około 1200 wniosków o przyznanie mieszkania. Na przydział trzeba czekać około 5 lat - mówi Jan Podleśny, dyrektor ZGM.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama