W mammobusie za darmo zbadają tysiąc kobiet

  W mammobusie za darmo zbadają tysiąc kobiet

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Od początku tygodnia aż do końca lipca po całym powiecie raciborskim będzie jeździł mammobus z Sosnowca.
  - W ciągu najbliższych tygodni przebadamy około tysiąca kobiet - zapowiada Stefan Madej, dyrektor NZOZ w Sosnowcu, który wykonuje badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat.
  Od początku roku sosnowiecki mammobus odwiedził już powiat żywiecki i cieszyński. Po Raciborszczyźnie przyjdzie czas na powiat pszczyński. Co ciekawe, zainteresowanie badaniami wykonywanymi w klimatyzowanym pojeździe bardzo często jest nawet większe niż tymi, które robi się np. w szpitalach.

  Mimo że przez cały rok podobne badania dla pań z tego samego przedziału wiekowego prowadzone są także nieodpłatnie w raciborskiej lecznicy, na mammografię w Kuźni Raciborskiej przyszło aż 86 kobiet. - Zainteresowanie jest naprawdę olbrzymie. Telefony się urywają. Rejestrujemy ciągle nowe pacjentki - mówi Agnieszka Erynkwait z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni, przed którym zatrzymał się pojazd. - Mammobus ominie stolicę powiatu, czyli Racibórz. Większe zapotrzebowanie na badania przenośnym sprzętem jest w pozostałych gminach wiejsko-miejskich - mówi Joanna Koczwara-Kozłowska ze starostwa.

  Na badania można się zgłosić, dzwoniąc pod nr tel.: 032 419-40-50 w Krzyżanowicach (24-25 lipca) i 032 410-80-30 w Krzanowicach (30-31 lipca).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama