Racibórz: Ruszyły Raciborskie Targi Edukacyjne

  Racibórz: Ruszyły Raciborskie Targi Edukacyjne

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ulicy Klasztornej ruszyły Raciborskie Targi Edukacyjne. Jeszcze dziś uczniowie gimnazjów i ich rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą miejscowych placówek.
  - Spodziewamy się, że przez dwa dni odwiedzi nas ponad 900 uczniów, nie tylko z naszego powiatu, ale także z sąsiednich gmin i miast. Zapowiedziały się między innymi szkoły z Lubomi i Ciska - mówi Marta Wolnik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która wspólnie ze starostwem organizuje targi.

  Szkoły prześcigają się w pomysłach, by zainteresować swoją ofertą gimnazjalistów. Kucharki z technikum, działającym w Zespole Szkół Zawodowych częstowały młodych ludzi tortem. Na stoisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego postawiono puchary, jakie zdobyli uczniowie tej placówki.

  - Chcieliśmy przeprowadzić doświadczenia chemiczne, ale mogliśmy przynieść tylko rekwizyty, wykorzystywane na zajęciach - mówi Sabina Paprotny, która uczy się zawodu technika analityka w ZSZ. W jej szkole w tym roku powstaną dwa nowe kierunki: technik usług fryzjerskich oraz obsługi turystycznej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama