Sosnowiec: Środulska górka - reaktywacja?

  Sosnowiec: Środulska górka - reaktywacja?

  Andrzej Kaim

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Koncepcja zagospodarowania środulskiej górki, którą w ostatnim czasie prezydentowi Sosnowca, Kazimierzowi Górskiemu przedstawił Paweł Hytry, prezes klubu Zagłębie Sosnowiec chyba nareszcie spełniła oczekiwania samorządowych decydentów. Jasno mówią o tym, że to jest wizja, którą warto zrealizować. Podkreślają także, że władze klubu wreszcie przeszły od opowiadania o swoich pomysłach do realizacji zamierzeń. Z wizualizacją zapoznali się także, chociaż na razie nieoficjalnie, niektórzy z radnych miejskich.
  - Zagłębie nareszcie profesjonalnie podeszło do tematu zagospodarowania górki środulskiej - mówi Arkadiusz Chęciński, lider sosnowieckiej PO, który widział już koncepcję zagospodarowania terenu. - Wcześniej byłem zdegustowany sposobem przedstawiania swoich pomysłów, przez klub. Teraz mogę śmiało stwierdzić, że ma on koncepcję i to bardzo realną.

  Na razie wizualizacja, którą można znaleźć m.in.
  na stronie sosnowieckiego klubu skupia się na infrastrukturze związanej z dodatkowymi atrakcjami tj. kortami tenisowymi, halą do gry w squasha oraz restauracją, które mają stanąć obok stoku. Dziwi jednak to, że wizualizacja nie dotyczy głównej atrakcji, którą ma być właśnie stok dla narciarzy. Jak nam się udało ustalić, wynika to z nadal niepewnej sytuacji dotyczącej formalnego statusu Sportowej Doliny, która nadal jest dzierżawcą tego terenu.

  - Przejęcie stoku od obecnego zarządcy nie będzie proste - mówi nam anonimowo jeden z radnych miejskich. - Sportowa Dolina nie ma zamiaru łatwo zrezygnować z pieniędzy od miasta, jeśli zerwie ono umowę. Sprawa pewnie skończy się w sądzie. Dlatego klub liczy się z tym, że zagospodarowanie stoku nie nastąpi szybko.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama