Ważne
  W Rybniku od poniedziałku kolejne utrudnienia drogowe

  W Rybniku od poniedziałku kolejne utrudnienia drogowe

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od poniedziałku 19 kwietnia do końca lipca, w związku z remontem nawierzchni jezdni na ulicy Zebrzydowickiej, na odcinku pomiędzy rondem Dorsten, a rondem Zebrzydowickim (wraz z rondem) zamknięta będzie ulica Zebrzydowicka.
  Do 30 czerwca prace przebiegać będą w dwóch etapach:

  Etap I: od skrzyżowania ulic Zebrzydowicka-Zielona-Stalmacha do wjazdu do pawilonu handlowego Biedronka,
  Etap II: od ronda Dorsten do skrzyżowania ulic Zebrzydowicka-Zielona-Stalmacha.

  W związku z tym wprowadzony zostanie następujący objazd:
  - do Centrum: ulicą Zebrzydowicką przez rondo Zebrzydowickie, ulicą Budowlanych przez rondo Lievin, ulicą Raciborską (DW 935), ulicą Kotucza (DK 78, DW 935) przez rondo Dorsten do ulicy Zebrzydowickiej,
  - do Gaszowic: ulicą Zebrzydowicką przez rondo Dorsten, ulicą Kotucza (DK 78, DW 935), ulicą Raciborską (DW 935) przez Rondo Lievin, ulicą Budowlanych przez rondo Zebrzydowickie do ulicy Zebrzydowickiej.

  Na zamkniętych odcinkach możliwy będzie dojazd do posesji. Utrzymany zostanie także ruch dla pojazdów zaopatrzenia oraz pojazdów rozdzielni gazu.

  W związku z pracami na ulicy Zebrzydowickiej, autobusy linii 26, 28, 29, 46, 47 nie będą obsługiwały przystanku Maroko Nowiny.

  Projekt przebudowy ul. Zebrzydowickiej w Rybniku, został zakwalifikowany do dofinansowania w 2010 roku w ramach rządowego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 (tzw. schetynówki). Wartość rządowego dofinansowania do remontu drogi do 3 mln zł. Ulica Zebrzydowicka, przebudowana zostanie na odcinku od ul. Kotucza do ul. Budowlanych. Remont obejmie również Rondo Zebrzydowickie oraz przebudowę chodnika.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama