Ważne
  Niedzielna Msza Katyńska w Sosnowcu-Zagórzu odbędzie się o...

  Niedzielna Msza Katyńska w Sosnowcu-Zagórzu odbędzie się o godz. 12

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę 18 kwietnia w Sosnowcu-Zagórzu odprawiona zostanie Msza Katyńska. W tym roku nabożeństwo będzie miało wyjątkowy charakter.
  - Będziemy się modlić nie tylko za oficerów poległych na Wschodzie, ale również za ofiary tragedii pod Smoleńskiem sprzed kilku dni i pogrążone w bólu ich rodziny - mówi Grzegorz Sułkowski, jeden z organizatorów mszy, przewodniczący Solidarności w kopalni Kazimierz-Juliusz.

  Kilka tygodni temu organizatorzy zaprosili do uczestnictwa w nabożeństwie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego ministerialnych urzędników. - Okrutny los sprawił jednak, że będziemy się modlić nie z nimi, ale za nich - mówi Sułkowski.

  Odprawiana w Sosnowcu od 21 lat Msza Katyńska jest w regionie najważniejszą uroczystością upamiętniającą tragedię polskich oficerów na Wschodzie. Od początku organizuje ją Federacja Rodzin Katyńskich we współpracy z Solidarnością. W tym roku w przygotowanie nabożeństwa zaangażowały się największe komisje Solidarności z Zagłębia - z Huty Katowice, Koksowni Przyjaźń i KWK Kazimierz-Juliusz.

  Niedzielna msza odprawiona zostanie o godz. 12.00 w Sosnowcu Zagórzu, w kościele pw. św. Joachima (ul. Popiełuszki 44). Po mszy odbędzie się Apel Poległych przed tablicą pamiątkową.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama