Handel w weekend: Zamykają tylko niektórzy

  Handel w weekend: Zamykają tylko niektórzy

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Duże sklepy spożywcze oraz galerie handlowe będą ponownie ograniczały czas pracy. Teraz ich polityka jest inna - nie ma jednolitego stanowiska zarządów firm, zrzeszonych w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
  Zazwyczaj zapowiadają, że w sobotę pracują w zwykłych godzinach, a w niedzielę w Krakowie, gdzie odbędzie się pogrzeb prezydenckiej pary, ich sklepy będą zamknięte.

  - Poza Krakowem większość sklepów będzie otwarta w niedzielę, 18 kwietnia, do godziny 13 - mówi Andrzej Faliński, dyrektor POHiD.

  Sklepy Auchan będą otwarte w sobotę jak zwykle, a w niedzielę od godz. 8 do 13. Hurtownie Selgros w sobotę czynne będą jak co tydzień, w niedzielę od 6 do 13 (za wyjątkiem Krakowa). Biedronka w sobotę otwiera sklepy w godzinach 7-11, w niedzielę nie zrobimy zakupów w tej sieci.

  Także sklepy takie jak Piotr i Paweł, Lidl, Tesco, Savia, Stokrotka, Delima i Milea zamykają w niedzielę swoje sklepy. "W ten sposób chcemy uczcić pamięć ofiar tragedii. Ponowne otwarcie sklepów nastąpi w poniedziałek rano. W sobotę będziemy pracować normalnie, aby zapewnić Państwu, naszym Klientom, ciągłość usług i możliwość zrobienia zakupów. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar tragedii" - napisał w oświadczeniu zarząd Tesco. Inne sklepy, np. sieci Carrefour, Real, Makro ograniczyły się do złożenia na swych internetowych stronach kondolencji lub zdjęcia z płonącymi zniczami.

  Dzień wolny czy urlop?  W niedzielę, 11 kwietnia, w ramach żałoby większość sklepów była zamknięta. Pracownicy, którzy mieli zgodnie z grafikiem przyjść do pracy, otrzymali wtedy wolne. Teraz sypią się skargi, że każe im się wypisywać urlop za dni żałoby.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama