Z szacunku dla Nich

  Z szacunku dla Nich

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Europoseł Marek Migalski zapraszał nas na >Kawę z politykiem<. Ale to nie on miał być bohaterem spotkania, które dziś wieczorem miało się odbyć w Gliwicach.
  Czekałam na spotkanie z wyjątkową kobietą - niezwykłą siłą Prawa i Sprawiedliwości, Aleksandrą Natalli-Świat.

  Nigdy wcześniej nie spotkałam pani poseł osobiście. Intrygowała mnie jej znana z mediów postawa, podziwiałam zdecydowanie i jasność poglądów. Ta kobieta miała cechy, których brakowało wielu jej partyjnym kolegom.

  Każdy z nas będzie ten feralny, kwietniowy dzień wspominał po swojemu. Włączyłam telewizor i zaczęłam się dziwić, dlaczego tak mało ludzi na katyńskiej polanie, kiedy ksiądz rozpoczął Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na pasku już leciały nazwiska pierwszych w kraju osób.

  Kompletny szok, łzy. Zobaczyłam nazwisko senator Krystyny Bochenek. Wrócił jej głos, mocny, serdeczny uścisk ręki.
  Nagle - Aleksandra Natalli-Świat. Przypomniałam sobie kartkę na biurku. Wielki żal.

  Jolanta Szymanek-Deresz, siła klasy, wiedzy, elegancji. Lista Wszystkich Wspaniałych, bez parytetu. Bez znaczenia, z jakiej partii.

  Narodowa mądrość i duma, a także szacunek dla głowy państwa, które kazały nam się jednoczyć ponad podziałami przyszły stamtąd. I znalazły grunt na każdym podwórku.

  - Wstydźmy się za każdego, kto ten moment narodowej rozpaczy chce zakłócić swarami - powiedziała mi staruszka pod katedrą. Nie dajmy się więc podejść.

  Wielki żal jest w nas, a każdy chce i ma prawo manifestować to inaczej. Wieszamy flagi z kirem, palimy znicze, albo po prostu - w sercu polecamy Ich Bożej opiece. Jak czujemy.

  I tak sobie myślę - nie pozwólmy, by ktoś oceniał, czyje przeżywanie jest ważniejsze, mocniej zaakcentowane, jedynie słusznie szczere. Z szacunku dla Zmarłych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama