Golgota polska zostanie poświęcona dzisiaj w Gliwicach

  Golgota polska zostanie poświęcona dzisiaj w Gliwicach

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Parafia Wojskowa pw. św. Barbary w Gliwicach oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zapraszają na uroczystości związane z 70. Rocznicą Zbrodni Katyńskiej, które odbędą się dzisiaj o godzinie 18.00 na terenie Parafii Wojskowej pw. św. Barbary 2 w Gliwicach (ul. Św. Barbary 2). W takcie uroczystości zostanie otwarta i poświęcona symboliczna Golgota Polska.
  Golgota Polska to projekt upamiętniający najważniejsze wydarzenia związane z trudnymi dziejami narodu polskiego na przestrzeni dziejów.

  - Każda z tablic stanowiących tło dla wyniesionego na małym wzniesieniu krzyża symbolizuje wręcz mesjanistyczne wydarzenie w historii narodu polskiego, kiedy to po wzlocie wielkiej idei następuje tragiczne ukrzyżowanie po to, aby ta sama idea z jeszcze większą siłą mogła wybuchnąć w kolejnym pokoleniu. Przekazywane w ten sposób źródła patriotycznego trwania, przesiąknięte krwią najlepszych synów i córek narodu, pozwoliły na zachowanie świadomości narodowej oraz sił społecznych zdolnych do restytucji państwowości polskiej po 1918r., a także zrzucenia jarzma sowieckiego totalitaryzmu po rewolucji 1980 - 1989 - informuje Monika Kobylańska, asystent prasowy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama