Dziś zostanie pochowany Janusz Kochanowski

  Dziś zostanie pochowany Janusz Kochanowski

  BM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pogrzeb urodzonego w Częstochowie Janusza Kochanowskiego, rzecznika praw obywatelskich, odbędzie się dziś. Msza żałobna na Jasnej Górze w kaplicy Matki Bożej rozpocznie się o godz. 12.
  Przewodniczyć jej będzie metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. Następnie kondukt przejedzie na cmentarz Kule, gdzie trumna z ciałem Janusza Kochanowskiego zostanie złożona w rodzinnym grobie.
  - Rzecznik wyrażał za życia pragnienie, żeby jego msza żałobna odbyła się na Jasnej Górze - powiedział o. Roman Majewski, przeor Jasnej Góry.

  We mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, będzie uczestniczyć tylko rodzina, bliscy znajomi zmarłego i przedstawiciele władz.
  Częstochowianie będą mogli wysłuchać mszy w Bazylice Jasnogórskiej lub obejrzeć ją na telebimie umieszczonym na dziedzińcu klasztoru, przy Muzeum 600-lecia. Po mszy kondukt żałobny przejedzie pod klasztorną Bramą Lubomirskich, a następnie aleją Sienkiewicza, pasażem środkowym alei Najświętszej Maryi Panny, aleją Kościuszki, ul. Dekabrystów i ul. Cmentarną dotrze na cmentarz Kule. Asystę honorową wystawi 1. Pułk Specjalny Komandosów z Lublińca, natomiast orkiestrę wojskową 1. Śląska Brygada Obrony Powietrznej z Bytomia.

  W związku z pogrzebem od godz. 6.00 będzie obowiązywał zakaz parkowania wzdłuż jezdni w ul. 7 Kamienic. Nie będzie też można parkować aut na parkingu przy klasztorze. Od godz. 7.00 będzie obowiązywał zakaz wjazdu w odcinek ul. Cmentarnej - od ul. Dekabrystów do bramy cmentarza Kule.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama