Katowicki IPN zorganizował wyjazd pielgrzymkowo-edukacyjny...

  Katowicki IPN zorganizował wyjazd pielgrzymkowo-edukacyjny do Katynia

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W ramach obchodów 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach wraz z Radą Izby Notarialnej w Katowicach zorganizował wyjazd pielgrzymkowo - edukacyjny do Katynia. Potrwa do 25 kwietnia.
  Pracownicy katowickiego Oddziału IPN zapewnią merytoryczną oprawę wyjazdu zapoznając jego uczestników z ówczesnymi realiami stosunków polsko-sowieckich oraz aktualnym stanem badań nad Zbrodnią Katyńską.

  W programie podróży poza kulminacyjnym punktem wyjazdu - wizytą na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu, znalazło się wiele miejsc związanych z historią polskich kresów oraz miejsc martyrologii naszego Narodu, w tym między innymi: zwiedzanie Nowogródka i Zaosia związanych z Adamem Mickiewiczem, kolejnym etapem będzie Mińsk oraz pobyt na cmentarzu w Kuropatach - miejsca rozstrzelania i pochówku ofiar stalinowskiego terroru.

  Symbolicznym punktem wyjazdu będzie Msza św. odprawiona w piątek 23 kwietnia br. w pobliżu lotniska w Smoleńsku w intencji tragicznie zmarłych: Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Marii Kaczyńskiej, Prezesa IPN Janusza Kurtyki oraz wszystkich, którzy zginęli w tym miejscu w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 r.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama