Sołtysi województwa śląskiego chcą reaktywacji swego...

  Sołtysi województwa śląskiego chcą reaktywacji swego stowarzyszenia

  JH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kilka lat temu rozwiązało się istniejące od 2000 roku stowarzyszenie sołtysów woj. śląskiego. Dziś pomysłodawcy tej inicjatywy chcą je reaktywować. 22 kwietnia spotkają się w Gliwicach, by wybrać nowe władze stowarzyszenia
  Sołtysi województwa śląskiego chcą reaktywacji swego stowarzyszenia. W czwartek 22 kwietnia spotkają się w Gliwicach w sali sesyjnej starostwa powiatowego, by wybrać jego władze oraz określić plany na najbliższe miesiące.

  Stowarzyszenie sołtysów powstało w 2000 roku, a jego działalność skupiała się wokół integracji środowiska i organizowania konkursów. Po kilku latach organizacja rozwiązała się.

  Podczas poprzedniego spotkania poprzedzającego wybór władz sołtysi rozmawiali m.in. o funduszu sołeckim. Krystian Kiełbasa, sołtys Proboszczowic podkreślał, że podstawowym postulatem sołtysów jest to, aby 10 proc. środków funduszu sołeckiego było do dyspozycji rady sołeckiej lub sołtysa i aby przyznawaniu tej kwoty nie towarzyszył wymóg składania wniosku do rady gminy. To, zdaniem inicjatorów, przedłuża procedurę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo