II-ligiwcy wracają na boiska

Po osiemnastu dniach przerwy na boiska wracają II-ligowcy. Lider grupy zachodniej Ruch Radzionków podejmować będzie siódmą w tabeli Olimpię Grudziądz (początek 16.30).

- To bardzo solidna drużyna i gdyby nie słabszy początek sezonu, to liczyłaby się w walce o awans - uważa trener "Cidrów" Rafał Górak. - Nie wiem jak podziałała na zawodników tak długa przerwa, przepracowaliśmy ją bardzo solidnie, ale i tak wszystko zweryfikuje boisko.

W przerwie Ruch rozegrał sparing z Górnikiem Zabrze, wygrywając 2:0. - To była bardzo pożyteczna potyczka nie tylko ze względu na wyniki - dodał szkoleniowiec Ruchu. - Z Olimpią będzie zupełnie inny mecz, inny bo o ligowe punkty.

Za kartki pauzować będzie Marcin Dziewulski.
Zajmujące drugie miejsce w tabeli Zagłębie Sosnowiec wyjeżdża do Janikowa na spotkanie z ostatnią drużyną Unią (początek 16). Jesienią sosnowiczanie wygrali u siebie zaledwie 1:0, tym razem też powinni skasować komplet punktów.

W Janikowie zabraknie kontuzjowanego Huberta Jaromina, do autobusu wsiadł natomiast Michał Filipowicz, który kilka dni temu w sparingu z Cracovią złamał rękę. Oprócz meczu z Cracovią (1:1), sosnowiczanie zagrali także z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:2).

Na wyjeździe zagra także GKS Tychy. Podopieczni Mirosława Smyły zagrają w Toruniu z Elaną (17). Jesienią w w Tychach GKS odniósł pewne zwycięstwo 3:0.

W Częstochowie Raków zmierzy się z Polonią Słubice (16.30), z którą wygrał na wyjeździe 1:0. Zwycięstwo w tym meczu przesunie podopiecznych Jerzego Brzęczka bliżej środka tabeli.
W grupie wschodniej GKS Jastrzębie zmierzy się z Jeziorakiem Iława (18). W trzech poprzednich spotkaniach GKS zdobył 6 pkt i liczy na kolejną zdobycz.