Pogrzeb biskupa z Wisły w piątek

  Pogrzeb biskupa z Wisły w piątek

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pogrzeb pochodzącego z Wisły biskupa Mieczysława Cieślara, zastępcy biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce, który zginął w nocy z niedzieli na poniedziałek w wypadku samochodowym w Rogowie pod Łodzią, odbędzie się w najbliższy piątek.
  Bp Mieczysław Cieślar wziął udział w sobotnich uroczystościach żałobnych na warszawskim placu Piłsudskiego, a w niedzielę był w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, gdzie zastępował tragicznie zmarłego pod Smoleńskiem proboszcza - ks. gen. Adama Pilcha, duchownego również pochodzącego z Wisły. Podczas wieczornego powrotu biskupa do Łodzi doszło do wypadku. Okoliczności tej tragedii ustala Prokuratura Rejonowa w Brzezinach.

  - To był bardzo mądry i niezwykle wykształcony człowiek. Przy tym skromny - mówi ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. - Poznałem go zanim jeszcze zacząłem studia teologiczne. Był często zapraszany do Wisły, by odprawiać nabożeństwa.
  Wiślanie szczycili się tym, że mają takiego człowieka w centralnej Polsce - przyznaje duchowny ze Szczyrku. Wspomina, że bp Cieślar znakomicie znał język grecki, był szanowanym i lubianym przez studentów wykładowcą w Akademii Teologicznej.

  Tydzień wcześniej bp Cieślar uczestniczył w nabożeństwie żałobnym w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego, gdzie wygłosił kazanie. Powiedział wówczas: Czy żyjemy, czy umieramy, należymy do Pana. On zmartwychwstał i jest naszym zmartwychwstaniem i życiem.

  Mieczysław Cieślar urodził się 28 marca 1950 roku w Wiśle. Ordynowany został we wrześniu 1973 roku, a konsekrowany na biskupa w maju 1996 r. Cztery lata temu został biskupem diecezji warszawskiej i proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej św. Mateusza w Łodzi. Był również zastępcą biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce. Pozostawił żonę, która jest prorektorem Akademii Muzycznej w Łodzi, córkę i syna.

  Pogrzeb bpa Cieślara rozpocznie się w piątek o godzinie 12 w kościele św. Mateusza w Łodzi, a kontynuowany będzie na cmentarzu przy ulicy Ogrodowej.
  Na uroczystości pogrzebowe wybiera się spora grupa wiślan.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama