Menu Region

Aktualności TVP Katowice dwa razy dziennie. Ale z powtórką

Aktualności TVP Katowice dwa razy dziennie. Ale z powtórką

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

PS

1Komentarz Prześlij Drukuj
Od wtorku główne wydanie Aktualności TVP Katowice oglądać można już o godz. 16. Zmiana została wprowadzona z dnia na dzień, bez wcześniejszego powiadomienia. Dziennikarze tworzący Aktualności są zaskoczeni i niezadowoleni.
Decyzją zarządu TVP pasmo wspólne oddziałów regionalnych nadawane dotychczas w TVP 2 o 17.30, z dnia na dzień zostało przesunięte na godz. 16.00. Zmiana ta wywołała protesty szefów ośrodków regionalnych.

Poniedziałkowa decyzja zarządu Telewizji Polskiej została przekazana do oddziałów TVP tego samego dnia wieczorem, a dziennikarze dowiedzieli się o niej we wtorek rano w trakcie kolegiów redakcyjnych.


- Dyrektorzy ośrodków byli zaskoczeni i próbowali protestować. Były telefoniczne interwencje u wiceprezesa Włodzimierza Ławniczaka (nadzoruje TVP 2 i TVP Info - przyp. red.) - relacjonuje potalowi Wirtualnemedia.pl dziennikarz z jednego z oddziałów TVP. Konsultacje szefów poszczególnych ośrodków między sobą i z centralą w Warszawie trwały we wtorek przez wiele godzin.

- Sprawa tych zmian była gruntownie analizowana przez miesiąc. Chodzi w nich o optymalizację ramówki - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Stanisław Wojtera, rzecznik prasowy TVP. Dlaczego zatem decyzję podjęto i wdrożono z dnia na dzień? - Chodziło o to, by zmiany wprowadzić jak najszybciej - mówi Wojtera. Jak podkreśla, ośrodki nie dostaną dodatkowych pieniędzy na to półgodzinne pasmo w TVP 2. - Mogą wtedy nadawać ten sam program co o 17.30 w TVP Info.

Zasada jest taka, że w paśmie między 17.30 a 18.00 wszystkie 16 ośrodków regionalnych TVP nadaje swoje główne wydania swoich programów informacyjnych. Dotychczas pasmo to nadawane równolegle w TVP 2 i TVP Info. Po zmianach pasmo regionalne w TVP 2 trwa od 16.00 do 16.30, a w kanale informacyjnym blok z audycjami oddziałów TVP pozostał od 17.30 do 19.30.

We wtorek ośrodek TVP Katowice, który o 16.00 nadał swój serwis informacyjny Aktualności, powtórzył go o 17.30 w TVP Info.

- U nas zapadła decyzja, że Aktualności puszczane o godz. 16 w TVP2 będą faktycznie powtarzane o 17.30 w Telewizji Katowice. Według mnie to fatalna decyzja, bo będzie wymagała przyspieszenia pracy o półtorej godziny. Silą rzeczy nie złapiemy wielu wydarzeń - mówi nam jeden z dziennikarzy TVP Katowice.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Aktualności TVP

+108 / -100

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Stały 59 (gość)  •

Najwyższa pora na pełną samodzielność stacji. Prawie pięcio milionową spo-
łeczność stać na dwie samodzielne Stacje TV.

odpowiedzi (0)

skomentuj