W Żorach zrobi się teraz dużo jaśniej

  W Żorach zrobi się teraz dużo jaśniej

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  250 tysięcy złotych znalazło się w kasie miasta na doświetlenie ulic w całym mieście. Akcję poprzedziły konsultacje z radami dzielnic.
  Mieszkańcy sami wskazują, które miejsca są najbardziej niebezpieczne. Z puli 250 tysięcy złotych aż 40 tysięcy złotych pójdzie na postawienie nowych słupów oświetleniowych i dodatkowych lamp, m.in. w dzielnicy Rój.

  - Teraz brakuje około 200 metrów oświetlenia przy ulicy Pałki od strony Rybnickiej. Po zmianie arteria w całym ciągu będzie oświetlona. Pojawią się tu cztery nowe lampy i osiem na ulicy Kochanowskiego - mówi Józef Sobik, radny z Rownia.

  - Jeszcze w maju ogłosimy przetarg na wykonawstwo. Do jesieni pojawi się na ulicach dodatkowe oświetlenie - mówi Józef Dziendziel, pełnomocnik prezydenta ds. infrastruktury.

  Zamontowane lampy będą energooszczędne, więc ogólne rachunki za prąd nie powinny drastycznie wzrosnąć. -Już teraz w ramach oszczędności w godzinach od 23 do 5 rano wyłącza się co druga lampa na drogach wojewódzkich, czy na Starym Mieście - dodaje Dziendziel.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama