Ważne
  Katowice: Jutro na Uniwersytecie Śląskim rozpoczyna się...

  Katowice: Jutro na Uniwersytecie Śląskim rozpoczyna się Festiwal Nauki

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już po raz szósty Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego oraz Dział Informacji i Promocji Uczelni organizują Studencki Festiwal Nauki. Od lat jest to okazja do zaprezentowania tego, co dzieje się w zamkniętych laboratoriach, salach badawczych, aulach i gabinetach doświadczalnych.
  Festiwal Nauki jest jedyną w regionie imprezą popularnonaukową integrującą środowisko akademickie ze światem biznesu. W tym roku myślą przewodnią Festiwalu jest wdrażanie innowacyjnych technologii. To, co dzieje się w zamkniętych laboratoriach, salach seminaryjnych, aulach i gabinetach doświadczalnych znajduje szerokie zastosowanie w gospodarce. Festiwal Nauki jest doskonałą okazją do zaprezentowania tej nauki, która służy ogólnemu rozwojowi otaczającego nas świata.


  Poprzez organizowanie Festiwalu Nauki, Uniwersytet Śląski chce zaprezentować ofertę naukową i pragnie zachęcić do studiowania w murach Uczelni. Jest to także niepowtarzalna szansa na dyskusje, zarówno ze studentami, jak i z pracownikami naukowymi Uniwersytetu.

  Na Festiwal Wiedzy złożą się następujące wydarzenia:

  Dni Otwarte Uniwersytetu Śląskiego - uczelnia otworzy drzwi do swoich laboratoriów, bibliotek i pracowni naukowych. To niepowtarzalna szansa, by zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne ludziom niezwiązanym z życiem akademickim

  Wykłady, warsztaty, szkolenia, które odbędą się we wszystkich miastach akademickich UŚ w: Katowicach, Sosnowcu, Rybniku, Cieszynie i Chorzowie

  Jarmark Wiedzy - w sercu kampusu, na ul. Bankowej, powstanie miasteczko namiotowe, w którym studenci działający w różnych organizacjach naukowych będą przedstawiali efekty swoich badań

  Podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Nauki otwarte drzwi śląskiej Alma Mater przyjęły 25 tysięcy osób. Goście zwiedzali Uczelnię, z zaciekawieniem uczestniczyli w badaniach naukowych, a także oglądali pokaz tańców średniowiecznych i zwiedzali staropolską wioskę. Tegoroczny program gwarantuje, że odwiedzających będzie jeszcze więcej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama