Katowice: Porzucili towar i uciekli

  Katowice: Porzucili towar i uciekli

  BS

  Podczas kontroli prowadzonej na targowisku miejskim w Katowicach, celnicy śląscy ujawnili ponad 420 sztuk odzieży, obuwia oraz toreb opatrzonych znakami firmowymi znanych producentów odzieży sportowej - tyle że bezprawnie. Towar został porzucone przez handlarzy - uciekających na widok celników i w obliczu grożących im kar. Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty i skontaktowali się z właścicielami znaków towarowych zatrzymanych produktów.
  - W ubiegłym roku śląscy celnicy zatrzymali ponad 172 tysiące sztuk towarów podlegających ochronie praw własności intelektualnej. Wartość tych towarów oszacowano na kwotę ponad 4,5 miliona złotych - mówi Aldona Węgrzynowicz, rzeczniczka prasowa Izby Celnej w Katowicach.

  Zgodnie z art.305 prawa własności przemysłowej, każdy "kto, w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch." Zgodnie z ust.3 tego artykułu, jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnionego przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo