Katowice: Imię Krystyny Bochenek dla Centrum Kultury

  Katowice: Imię Krystyny Bochenek dla Centrum Kultury

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Centrum Kultury Katowice będzie nosić imię Krystyny Bochenek. W poniedziałek taką decyzję podjęli katowiccy radni.
  Oficjalnie CKK im. Krystyny Bochenek rozpocznie działalność 1 lipca, po fuzji Górnośląskiego Centrum Kultury i Instytucji Kultury Estrada Śląska. CKK swoją siedzibę będzie miało przy placu Sejmu Śląskiego w gmachu, w którym obecnie znajduje się GCK.

  - Pani senator w tym miejscu organizowała prawie wszystkie swoje Dyktanda, ale również wiele akcji społecznych i charytatywnych - uzasadniała projekt uchwały Krystyna Siejna, wiceprezydent Katowic. - Mam nadzieję, że nadanie nowej instytucji imienia Krystyny Bochenek pozwoli zachować nam ją w pamięci oraz uhonoruje akcje, które organizowała - dodawała.

  Na gmachu GCK pojawi się także tablica pamiątkowa poświęcona wicemarszałek Senatu.
  W przyszłości w stolicy regionu pojawią się prawdopodobnie też ulice Krystyny Bochenek i Sławomira Skrzypka, zmarłego prezesa NBP. Jednak trzeba poczekać, aż ulice te powstaną. - Od kilku lat zasada jest taka, że radni nie zmieniają nazw istniejących ulic. Wiąże się to między innymi z kosztami, które takiej zmianie towarzyszą - tłumaczy Waldemar Bojarun rzecznik prasowy katowickiego magistratu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama