Policjantka z Gliwic najlepsza w biathlonie

  Policjantka z Gliwic najlepsza w biathlonie

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mł. asp. Julita Materla, policjantka z Gliwic, zwyciężyła w zawodach biathlonowych organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA. Była najlepsza w kategorii kobiet. Uzyskała czas końcowy 36 minut i 24 sekundy. W klasyfikacji ogólnej (mężczyźni i kobiety) gliwicka policjantka zajęła 26. miejsce.
  Jak informuje podkom. Marek Słomski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, w zawodach brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Każdy z zawodników musiał trzy razy przebiec pętlę biegową o długości ok. 2000 m. Po pierwszej i drugiej pętli, zawodnicy musieli wbiec na wyznaczone wcześniej stanowisko strzeleckie i oddać po 10 strzałów do tarczy oddalonej o 25 m.

  - Czas strzelania wliczany był do czasu trwania całej konkurencji. Za celne trafienia były dodatkowe punkty, a za strzały chybione doliczano punkty karne przeliczane i pogarszające uzyskany wynik czasowy - tłumaczy podkom. Marek Słomski. - O końcowych wynikach zawodników decydował łączny czas biegu i obu strzelań, z uwzględnieniem kar i bonusów - dodaje.


  Niewiele gorzej na biathlonowych zawodach spisali się gliwiccy policjanci. W kategorii mężczyzn siódmy był sierż.szt. Tomasz Sowierszenko z Wydziału Prewencji gliwickiego garnizonu (czas końcowy: 29 minut i 22 sekundy; w ogólnej klasyfikacji był 13.). Tuż za nim uplasował się st. sierż. Michał Jaworski z komisariatu II policji w Gliwicach (czas końcowy: 29 minut i 31 sekund; w ogólnej klasyfikacji był 14).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama