Ważne
    Porażka dąbrowskich koszykarzy

Siarka Tarnobrzeg - MKS Dąbrowa Górnicza 68: 64
    Od 2002 roku nasz region czeka na ekstraklasę koszykarzy i... jeszcze poczeka. W środę w decydującym o awansie do PLK meczu MKS Dąbrowa Górnicza przegrał w Tarnobrzegu.

Tak jak dwa poprzednie spotkania również ten trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Dąbrowianie rozpoczęli ostatnią kwartę od zdobycia dziesięciu punktów z rzędu (bez kosza Siarki) i prowadzili 58:53!
    Przy stanie 64:64 (na pół minuty przed końcem) piłkę zebrał faulowany Wojciech Barycz i trafił dwa rzuty wolne. Marek Piechowicz i Krzysztof Koziński nie doprowadzili do kolejnego remisu, a wynik ustalił rzutami osobistymi Michał Baran.

Siarka Tarnobrzeg po raz pierwszy w historii klubu awansowała do ekstraklasy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.