Ważne
  W Zawierciu da się żyć bez PKS-u

  W Zawierciu da się żyć bez PKS-u

  Monika Ziółkowska-Wnuk, Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po postawieniu PKS-u w Zawierciu w stan likwidacji, mieszkańcy, zwłaszcza odległych od stolicy powiatu małych miejscowości, są przerażeni, że teraz znacznie trudniej będzie się gdziekolwiek dostać.
  Ostatnio dokuczyła im szczególnie likwidacja porannego kursu do gminy Ogrodzieniec, a szykują się kolejne. Od 1 maja nie będzie można dostać się autobusem do Krakowa, bo zlikwidowany zostanie kurs o godz. 13.40.

  - Przedsiębiorstwo postawione w stan likwidacji nie może brać udziału w przetargach, więc od września wożeniem dzieci i młodzieży do szkół będą musiały zająć się inne firmy. Usługi komunikacyjne będziemy świadczyć do końca czerwca - mówi Zygmunt Bulka, były prezes PKS-u Zawiercie, a obecnie likwidator tej spółki.

  Damian Gołębiewski z Góry Włodowskiej, gdy tylko dowiedział się o planowanej likwidacji zawierciańskiego PKS-u, zaczął szukać zastępczego transportu.

  - Od września mam dojeżdżać do szkoły autobusem i mogę mieć problem z dostaniem się do Zawiercia. Jestem jeszcze za młody na prawo jazdy. Dziennie przejeżdżają u nas tylko dwa autobusy, a co będzie, jeśli jeszcze je zlikwidują? - mówi mieszkaniec Góry Włodowskiej.

  Gminy już teraz martwią się o to, jak zapewnić mieszkańcom dojazd do pracy czy szkoły. Na szczęście zwykle okazuje się, że na PKS-ie świat się nie kończy, bo lukę po nim bardzo szybko wypełniają inni przewoźnicy. Na przykład wożeniem mieszkańców gminy Włodowice zainteresowany jest zarówno zawierciański Zakład Komunikacji Miejskiej, jak PKS Myszków oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Olkuszu.

  - Dostaliśmy ofertę z ZKM-u na dodatkowe kursy do Włodowic przez Parkoszowice i jesteśmy zainteresowani. A PKM w Olkuszu zwrócił się już do nas o pozwolenie na korzystanie z przystanków. Na wypełnienie luki po zawierciańskim PKS-ie przygotowany jest również PKS Myszków - twierdzi Krzysztof Szlachta, wójt Włodowic.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zawierciański zaścianek

   rodak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Takiego zadupia nigdy w Zawierciu nie było , po wojnie urodziłem się w Ryczowie i chciałbym chociaż co 10 lat odwiedzić to miejsce , ale czym dojechać kochana władzo z Zawiercia .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komunikacja

   i21 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 87 / 81

   To skandal, żeby w XXI w. nie dysponując samochodem mieć trudności z dostaniem się z Zawiercia do miejscowości położonych na terenie gminy Kroczyce

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   autobusy

   miłość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 120 / 107

   "Metropolia Włodowice" odcięta od świata...... buhaha

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama