Fontanny w Częstochowie pod czujnym okiem kamer

  Fontanny w Częstochowie pod czujnym okiem kamer

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dwie fontanny w III alei NMP (Dziewczynka z gołębiami i druga w kształcie amonitu, która w maju będzie gotowa) będą pod specjalnym nadzorem Straży Miejskiej.
  Fontanna z gołębiami oddana do użytku w czerwcu ub.r. już miesiąc później straciła trzy mosiężne gołębie. Złomiarze odpiłowali je od podłoża. Łup był cenny, bo za jednego gołębia można było dostać nawet 200 złotych. Do kradzieży przygotowana była czwarta figurka ptaka, miała już nadpiłowane nogi, ale złodziei spłoszyli strażnicy miejscy. Wtedy już zaczął działać monitoring miejski i jedna z kamer obejmowała fontannę. Niestety, szwankuje system połączenia tej kamery z centrum monitoringu w komendzie Straży Miejskiej.

  Dlatego zainstalowano specjalny światłowód, przez który przesyłany jest obraz tylko z tej kamery.
  - W starym systemie przesyłu obrazu strażnicy miejscy nie zawsze "dziewczynkę" widzieli, bo łącze radiowe szwankowało. Z tego powodu zdecydowaliśmy o położeniu światłowodu - mówi Tomasz Jamroziński z magistratu. - Od czwartku, 29 kwietnia, już działa nowy system.

  Strażnicy miejscy wierzą, że teraz zdążą zapobiec kradzieżom elementów. - Tam gdzie jest monitoring, tam jest szybka nasza reakcja i wtedy sprawcę można ująć nawet na gorącym uczynku - tłumaczy Artur Kucharski ze Straży Miejskiej.

  Teraz będzie można też zamontować brakujące gołębie.
  Na szczęście zachowano formy i nowe, ale identyczne ptaki zostały już odlane w mosiądzu. Czekano jednak z ich montażem do czasu zainstalowania światłowodu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo