Gliwice: Kto dba o czystość ścieżek rowerowych?

  Gliwice: Kto dba o czystość ścieżek rowerowych?

  Joanna Heler

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Twórca strony internetowej poświęconej gliwickim ścieżkom rowerowym zaczął akcję mającą uświadamiać ich użytkownikom, kto odpowiada za ich czystość. Podaje nie tylko telefony do konkretnych urzędników, ale też rozrysował mapę zaznaczając na niej, która z instytucji powinna dbać o ich utrzymanie.
  Gliwiczanin Robert Jędrzejczak, zapalony rowerzysta, twórca internetowej strony poświęconej ścieżkom rowerowym, wymyślił nową akcję. Nazwał ją "Porządek na gliwickich drogach rowerowych".

  - Chodzi o to by pokazać rowerzystom gdzie mają dzwonić, do którego urzędu i pod który numer telefonu, by powiadomić odpowiednie służby o śmieciach leżących na drogach rowerowych, zniszczeniach nawierzchni oraz o samochodach zaparkowanych na drodze rowerowej.
  To między innymi od porządku na drogach zależy nasze bezpieczeństwo. Omijając kamienie, gałęzie, odłamki szkła czy też plamy oleju rowerzyści często zmieniają pas ruchu. To z kolei może doprowadzić do zderzenia z pieszymi, czy też z jadącymi z naprzeciwka innymi rowerzystami - mówi Robert Jędrzejczak.

  Rowerzysta na swojej stronie internetowej http://rowerowegliwice.blogspot.com stworzył także mapę wskazującą rowerzystom, które odcinki dróg rowerowych są przez kogo zarządzane. Za te oznaczone kolorem niebieskim odpowiada Zarząd Dróg Miejskich, czerwonym - Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych. Gliwiczanin podkreśla, że za telefon do odpowiednich służb powinno się chwytać w ostateczności. Niewielką ilość śmieci możemy usunąć sami. W każdym innym przypadku warto natomiast kontaktować z następującymi osobami i instytucjami:

  Drogi rowerowe w pasie drogowym
  Zarząd Dróg Miejskich
  ul. Bolesława Śmiałego 2b
  mail: zdm@zdm.gliwice.eu
  tel.: (32) 270-65-05

  Drogi rowerowe poza pasem drogowym
  Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miasta Gliwice
  ul. Zwycięstwa 21
  mail: pu@um.gliwice.pl
  tel.: (32) 238-54-21

  Oczyszczanie nawierzchni dróg rowerowych:
  Danuta Pająk pajak_d@um.gliwice.pl tel.: (32) 238-54-25
  Małgorzata Sosnowska-Stasiaczek sosnowska-stasiaczek_m@um.gliwice.pl tel.: (32) 238-54-25

  Stan techniczny dróg rowerowych:
  Ewa Staszków staszkow_e@um.gliwice.pl tel.: (32) 239-11-13

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama