Ważne
  31 maja początek kongresu gospodarczego w Katowicach

  31 maja początek kongresu gospodarczego w Katowicach

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Od 31 maja do 2 czerwca Katowice będą gospodarzem największej imprezy biznesowej Europy Środkowej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2010, czyli European Economic Congress 2010.
  Wydarzenie pierwotnie zaplanowane na kwiecień zostało przełożone z powodu tragedii w Smoleńsku, która wydarzyła się na cztery dni przed planowanym spotkaniem świata polityki, biznesu i finansów w Katowicach.

  - Wobec narodowej tragedii stanęliśmy przed dylematem, czy Europejski Kongres Gospodarczy 2010 powinien się odbyć, a jeśli tak, to kiedy? Szanując czas, w którym wszyscy odczuwamy żal po stracie tak wielu osób ważnych dla Rzeczypospolitej, postanowiliśmy podjąć się zorganizowania Kongresu w nowym terminie - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP SA.
  - Olbrzymie zainteresowanie, z jakim spotkała się już na etapie zapowiedzi druga edycja tego wydarzenia przekonuje, jak rzeczywista i pilna jest potrzeba dyskusji m.in. na tematy związane z tworzącym się nowym europejskim ładem gospodarczym, przyszłością Europy i perspektywami jej rozwoju.

  Formuła i charakter EEC - mimo zmiany terminu - pozostają niezmienne. Choć wciąż trwają prace nad uaktualnieniem programu, to już dziś wiadomo, że w Katowicach pojawią się goście, którzy planowali swój udział w pierwotnym terminie Kongresu. Wówczas swoją obecność zadeklarowało blisko pięć tysięcy uczestników - reprezentanci rządu, goście z zagranicy, naukowcy, biznesmeni oraz przedstawiciele mediów. Europejski Kongres Gospodarczy 2010 to kilkadziesiąt sesji i debat panelowych, w których weźmie udział blisko 700 prelegentów. Zagadnienia obejmą problemy gospodarcze i polityczne, wyzwania stojące przed Polską i Europą, priorytety prezydencji Polski w Unii Europejskiej, znaczenie innowacyjności w gospodarce oraz pakiet klimatyczny i konsekwencje jego wdrożenia dla państw europejskich.

  Zmieniony termin sprawia, że współorganizatorzy, w tym władze Katowic, musieli zjednoczyć siły, aby ponownie przygotować miasto na przyjęcie tak dużej liczby osób. Na Europejski Kongres Gospodarczy 2010, który objął patronatem przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso, przybędą przedstawiciele polskiego rządu, zagraniczne delegacje, a także reprezentanci największych polskich, europejskich oraz światowych firm i instytucji.

  Współorganizatorami Kongresu są: województwo śląskie, Górnośląski Związek Metropolitalny oraz miasto Katowice. Organizatorem jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. miesięcznika Nowy Przemysł oraz portalu WNP.pl Patronem medialnym imprezy jest także Polska Dziennik Zachodni.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama