Ważne
  Nowoczesny uczeń w nowoczesnej szkole w Rybniku

  Nowoczesny uczeń w nowoczesnej szkole w Rybniku

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Urzędzie Miasta Rybnika odbyła się konferencja prasowa, poświęcona projektowi edukacyjnemu pt. Nowoczesny uczeń w nowoczesnej szkole. Program aktywizacji edukacyjno-obywatelskiej uczniów rybnickich liceów.
  Projekt kierowany jest do uczniów rybnickich liceów i zakłada rozszerzenie oferty edukacyjnej o zajęcia pozalekcyjne z zakresu niezbędne do samorealizacji i kształcenia aktywnej postawy prospołecznej. W tym celu zostaną wdrożone autorskie Programy Rozwojowe Szkół, w których przewidziano dodatkowe zajęcia matematyczno-przyrodnicze, informatyczne, z języków obcych i przedsiębiorczości. Poza zajęciami przedmiotowymi przewidziano spotkania psychologiczno-motywacyjne, z doradcami zawodowymi a także warsztaty efektywnego uczenia się. Najbardziej innowacyjną formą kształcenia w projekcie będzie gra symulacyjna Mój s@morząd mająca na celu przybliżenie rybnickiej młodzieży licealnej pracę samorządu terytorialnego.

  Po raz pierwszy w projekcie edukacyjnym realizowanym przez miasto Rybnik wezmą udział uczelnie wyższe, mające swoje oddziały w Rybniku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama