Na peronach bez zmian, InterRegio nie przyjadą

  Na peronach bez zmian, InterRegio nie przyjadą

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do rozkładu wróciły 2 z 48 zablokowanych w poniedziałek pociągów InterRegio spółki Przewozy Regionalne. Pasażerowie z naszego województwa niewiele jednak na tym skorzystają - przywrócone składy kursują bowiem na trasie z Poznania do Olsztyna.
  Nie zanosi się natomiast, by na dworcach miały ponownie pojawić się takie połączenia jak Szyndzielnia z Bielska-Białej do Wrocławia, Podkarpacie z Gliwic do Przemyśla czy Zemes z Katowic do Warszawy.
  46 zniesionych połączeń spowodowało ogromny chaos na dworcach
  - Te pociągi mają status niekursujących do odwołania. Nie potwierdzamy żadnych dat ich powrotu, jakie pojawiają się w mediach - nie pozostawia złudzeń Piotr Olszewski, rzecznik Przewozów Regionalnych.
  Jak dodaje, do czasu zdjęcia szlabanu przez zarządzające torowiskami Polskie Linie Kolejowe InterRegio kursować będzie wyłącznie na czterech trasach: z Warszawy do Łodzi, Białegostoku i Bydgoszczy, a także z Wrocławia przez Poznań do Olsztyna (te połączenia częściowo dotowane są z budżetu samorządów).

  Zgodnie z obietnicą zarządu Przewozów Regionalnych jeszcze w tym tygodniu na konto PLK wpłynie 10 milionów złotych zaległej opłaty za korzystanie z torowisk. Kolejna transza - 18 mln zł - ma zostać przekazana PLK do 14 maja. Na razie nie wiadomo jednak, czy to pozwoli przywrócić wszystkie połączenia InterRegio. Wiadomo natomiast, że do niedzieli włącznie w obsługiwanych przez PKP Intercity pociągach TLK oraz Express InterCity honorowane będą bilety na InterRegio kupione w przedsprzedaży do 3 maja. Ich posiadacze nie będą musieli wykupywać miejscówek, co jednak oznacza, że nie będą mieli gwarancji na znalezienie wolnego miejsca siedzącego.

  Tymczasem, w cieniu bałaganu na dworcach, powołano władze Kolei Śląskich. Prezesem marszałkowskiej spółki została Anna Patalong, dotychczasowa dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Marszałkowskiego.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama