Otwarcie podziemnej trasy turystycznej w Jaskini Głębokiej

  Otwarcie podziemnej trasy turystycznej w Jaskini Głębokiej

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej organizuje w piątek uroczyste otwarcie podziemnej trasy turystycznej w Jaskini Głębokiej (jedynej jaskini w województwie śląskim przystosowanej do ruchu turystycznego).
  W jaskini wykonano m.in.: stabilizację bloku skalnego nad wejściem do jaskini, zabezpieczenie stropu nad schodami betonowymi na odcinku od wejścia do jaskini do platformy pośredniej, zabezpieczenia przeciw opadającym w głąb jaskini bryłom skalnym oraz stabilizacja bloku nad platformą dołową, betonowe słupy podporowe i iniekcje. Powstała także śluza wejściowa z przepustami dla nietoperzy pozwalająca na wyrównanie temperatury w jaskini podczas wejść do niej. Projekt jest zgodny z założeniami dokumentacji do planu ochrony Rezerwatu i zadaniami ochronnymi Rezerwatu, zmierzającymi do ochrony obszaru jaskiniowego środkowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej poprzez odciążenie niekontrolowanej penetracji pozostałych jaskiń, nieudostępnionych do ruchu turystycznego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama