Śląsk ma pomysł, jak oczarować Chińczyków podczas EXPO

  Śląsk ma pomysł, jak oczarować Chińczyków podczas EXPO

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Holenderski parkiet i pozytywna energia - to śląski patent, który ma podbić serca Chińczyków podczas Światowej Wystawy EXPO w Szanghaju.
  Nasze województwo będzie się prezentować w Polskim Pawilonie od 19 do 23 maja, w trakcie trwania Dni Śląskich na EXPO.

  Główną atrakcją będzie energetyczny parkiet (sustainable dancefloor), czy raczej odnawialny parkiet, który wykorzystuje energię wytwarzaną przez tańczących i przerabia ją w energię elektryczną. Ilość uzyskanej energii w dżulach pokazuje miernik. Jeśli tańczący się nie oszczędzają, energii starczy na rozświetlenie parkietu. Urządzenie (kwadrat o boku 4,5 metra) Urząd Marszałkowski wypożyczył z Holandii.

  - Kiedy tworzyliśmy scenariusz atrakcji, szukaliśmy czegoś, co dobrze nawiąże do naszego hasła Śląskie. Pozytywna energia - mówi Bogusław Śmigielski, marszałek województwa śląskiego. - Chodziło o coś oryginalnego i nowoczesnego. O energetycznym parkiecie możemy powiedzieć, że jest namacalnym dowodem na istnienie pozytywnej energii - dodaje marszałek.

  Przekonywać, że w regionie dobrej energii nie brakuje, będą na parkiecie tancerze Teatru Rozrywki oraz Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, którzy spróbują nauczyć odwiedzających EXPO m.in. pląsać w rytm trojaka i poloneza.

  Zanim jednak energetyczny parkiet poleci do Szanghaju, można go oglądać w Katowicach. Do niedzieli będzie wystawiony w Silesia City Center na tzw. placu tropikalnym. W piątek i w niedzielę o godz. 16 odbędą się tu próby artystów z zespołu Śląsk, a w sobotę o godz. 13 tancerzy z Teatru Rozrywki. Obie ekipy będą namawiały gości SCC do wspólnej zabawy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama