Ważne
  Turysto, nie będzie już Wisły za półdarmo

  Turysto, nie będzie już Wisły za półdarmo

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Majowa edycja akcji Wisła za półdarmo, która mieszkańcom i turystom przypadła do gustu, nie odbędzie się.
  Jej organizatorzy nie są w stanie udźwignąć kosztów trzeciej edycji, a - jak twierdzą - władze miejscowości nie kwapią się do współfinansowania akcji. Burmistrz Wisły, Andrzej Molin twierdzi, że inicjatywa bardzo mu się podobała, ale gminy nie stać na jej dofinansowanie.

  Rok temu w mediach huczało, że od 22 do 24 maja odbędzie się akcja Wisła za półdarmo. Dla turystów oznaczało to, że przyjeżdżając na weekend do górskiej miejscowości będą mogli skorzystać za połowę ceny z prawie 80 hoteli, restauracji, punktów usługowych i różnych atrakcji. Promocja została bardzo dobrze przyjęta. Wisła przeżyła szturm przyjezdnych. W tym roku tak już nie będzie.

  - Na przeszkodzie stanął brak pieniędzy. Mieliśmy już problem, by zorganizować drugą edycję. Miasto było zainteresowane współpracą, ale do swojej kieszeni sięgnąć nie chciało. Gdybyśmy mieli wsparcie gminy, byłoby łatwiej - mówi Wojciech Rozkoszny, współwłaściciel TWA Group Polska, współorganizator "Wisły za...". Wyjaśnia, że samo obniżenie cen w pensjonatach czy pubach to spora zachęta dla turystów. Z drugiej strony trzeba jednak przygotować dodatkowe atrakcje, np. ściągnąć jakąś gwiazdę estrady, zorganizować konkursy z nagrodami.

  Podczas dwóch edycji organizatorzy akcji sami szukali sponsorów, którzy pokryli koszty atrakcji dla turystów, bo miasto nie było zainteresowane wyłożeniem pieniędzy. Udostępniło jedynie biura i amfiteatr.

  - Można odnieść wrażenie, że miasto chętnie przyłącza się do różnych inicjatyw, ale najlepiej bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów - uważa Rozkoszny.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama