Bilet przez komórkę od czerwca w jastrzębskim MZK

  Bilet przez komórkę od czerwca w jastrzębskim MZK

  Barbara Musiałek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pasażerowie podróżujący autobusami, należącymi do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu Zdroju, od przyszłego miesiąca będą mogli kupować i kasować bilety przez... komórkę. Podstawowym wymogiem będzie posiadanie aparatu z dostępem do internetu.
  - Zaznaczam, że nie wycofujemy się ze sprzedaży papierowych biletów - uspokaja Benedykt Lanuszny, dyrektor biura MZK. - Dla nas to dodatkowa forma dystrybucji, zaś dla pasażerów, zwłaszcza młodych, duże ułatwienie. Bo nie będzie się trzeba martwić o kupienie biletu w kiosku, albo tym, że kierowca ich nie ma - dodaje dyrektor. Na razie przez komórkę będzie można kupić tylko bilet jednorazowy.
  Pomysł przypadł do gustu mieszkańcom.


  - To rzeczywiście bardzo dogodne rozwiązanie, zwłaszcza w weekendy. Kiedyś wsiadłem do autobusu w niedzielę. Nie miałem biletu, bo nie było go gdzie kupić, a kierowcy akurat biletów zabrakło. Często kierowcy nie mają też drobnych, więc bywa, że są problemy, w dodatku kupowane u nich bilety są droższe - mówi Adam Piotrowski.

  Konrad Makarewicz, pasażer z Jastrzębia, zapewnia, że będzie korzystał z wirtualnych biletów. - To świetny pomysł. Słyszałem, że w Warszawie takie rozwiązanie już działa.
  Jak będzie funkcjonowało w Jastrzębiu?

  - Najpierw trzeba się będzie zarejestrować na stronie internetowej poznańskiego operatora. Potem należy wybrać formę płatności na doładowanie swojego konta i pobrać na telefon aplikację, umożliwiającą kasowanie biletu. Cała operacja łącznie z wyborem biletu trwa kilkanaście sekund. Później, pasażer przed samym wsiadaniem może z tej usługi skorzystać. Na przykład zatwierdzając opłatę za przejazd do 20 minut, z konta ubędzie 2,80 zł, a na wyświetlaczu pojawi się informacja o kupionym bilecie - wyjaśnia Benedykt Lanuszny. Zapewnia przy tym, że nie ma możliwości, by ktoś skopiował bilet na swój aparat. Każdy pasażer będzie miał swoje hasło i numer PIN do konta.
  Jak będzie wyglądała kontrola wirtualnych biletów? - Pasażerowie będą musieli pokazać SMS z adnotacją o skasowaniu - mówią w MZK.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama