Ważne
  Spore zmiany w pogotowiu. Nowe siedziby i lepsze warunki...

  Spore zmiany w pogotowiu. Nowe siedziby i lepsze warunki pracy

  Magdalena Nowacka Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po ośmiu latach oczekiwania Stacja Pogotowia Ratunkowego oficjalnie działa już w Dąbrowie Górniczej w nowym budynku, przy ul. Łączącej 24. Przeniosła się tam z prowizorycznej siedziby na osiedlu Mydlice, gdzie mieści się NZOZ.
  Stąd wyjeżdżają w teren trzy zespoły wyjazdowe, jest nowoczesna dyspozytornia. Na miejscu powstała także Stacja Transportu Sanitarnego z zapleczem warsztatowym, gdzie wykonywane są naprawy wszystkich karetek, jeżdżących w Zagłębiu i powiecie zawierciańskim.

  - Siedziba położona jest bliżej terenów zielonych, Gołonoga, jest lepiej skomunikowana z całym rejonem, który obsługujemy. Łatwiej i szybciej możemy dotrzeć do mieszkańców, czekających na pomoc. Spełnia wszystkie standardy Unii Europejskiej - podkreśla Mariusz Pacałowski, kierownik dąbrowskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

  Pojawił się tutaj także nowoczesny system informatyczny, a do zakupu specjalnego serwera 10 tys. zł dołożyło miasto. Teraz ambulanse wyposażone są w system GPS, dzięki czemu można szybko reagować na zgłoszenia i wysyłać te pojazdy, które są najbliżej miejsca zdarzenia. Przebudowa byłej Kolumny Transportu Sanitarnego na potrzeby pogotowia kosztowała ponad 1 mln zł. W ocieplonym budynku znalazły się m.in. dwa stanowiska dyspozytorskie, zaplecze sanitarne, szatnie, aneks kuchenny. Załogi karetek mogą także korzystać z osobnych pokoi i wypocząć pomiędzy kolejnymi wyjazdami.

  Dąbrowskie zespoły wyjazdowe interweniują nawet dwadzieścia, trzydzieści razy dziennie. Pracuje tu 5 dyspozytorów, 12 pielęgniarek, 5 lekarzy, 18 ratowników medycznych oraz 15 kierowców. Obecnie pomoc w Dąbrowie można uzyskać pod nr tel. 32 63 98 999 oraz 999 i 112.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama